STRONA GŁÓWNA    pliki cookie    O SZKOLE    KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 54
DLA UCZNIÓW
DLA RODZICÓW
WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ
DOWNLOAD
Sukces sportowy

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła odniosła ogromny sukces sportowy zajmując 3 miejsce w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego szkół miasta Katowice !!!!! Gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom biorącym udział w rozgrywkach i nauczycielom WF, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu !!!!!

>>FOTO W GALERII<<


[K. Solarz]

Dzień Kartofla

W ramach współpracy z Kółkiem Regionalnym wychowawczynie klas pierwszych - Katarzyna Sokolik i Jagoda Chmielewska zorganizowały Dzień Kartofla. Wspólne zabawy i konkursy były doskonałą okazją do zintegrowania nowej szkolnej społeczności. Rodzice zadbali o kartoflaną ucztę, profesjonalną fotobudkę a uczniowie o wspaniałą atmosferę!

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Pasowanie

21 września w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 54 zostali po raz pierwszy przyjęci uczniowie klasy pierwszej. Uroczyste pasowanie odbyło się na sali koncertowej Miejskiego Domu Kultury. Naszym Pierwszakom życzymy samych szóstek!

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Śniadanie daje moc

W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc” 8 listopada uczniowie naszej szkoly wspolnie przygotowali i zjedli zbilansowany, zdrowy posilek. Miejmy nadzieje, ze da im siłę na nowe wyzwania!
W ramach tego projektu przez caly rok organizowane będą zajęcia, podczas których poznają 12 zasad zdrowego odżywiania. Wspólnie będą brali udział w Misjach Śniadaniowych i dowiedzą się, jak ważne w naszym życiu jest prawidłowe odżywianie.

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Lodowisko

Uczniowie klas pierwszych dbają o formę i od października szkolą się pod okiem fachowców z lodowiska Jantar w jeździe na łyżwach

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Dzień Dyni

31 października było straaaasznie wesoło - Dzień Dyni u pierwszaków

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Karate

Nie tylko lodowiskiem i wuefem żyją pierwszaki! - lekcja karate w Klubie TKKF Czarni

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Konkurs recytatorski

17 listopada odbył się Szkolny konkurs recytatorski : Te co skaczą i pływają. Jury wybrało laureatkę, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym, brawo Lena!!


[K. Sokolik]

Schronisko

Pażdziernik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Uczniowie klas pierwszych aktywnie włączyli się w akcję i hojnie obdarowali podopiecznych chorzowskiego schroniska

>>FOTO W GALERII<<


[K. Sokolik]

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego

Uczniowie klasy 1c mają okazję doskonalić swoje umiejętności językowe nie tylko podczas lekcji języka angielskiego, lecz również podczas zajęć dodatkowych. W ich trakcie dzieciaki maja okazję pracować na tablicy interaktywnej dającej okazję do łączenia nauki ze wspaniałą zabawą. Tego rodzaju zajęcia pozwalają uczestnikom zdobywać wiedzę i umiejętności za pomocą wielu zmysłów. Ćwiczenia, zadania i wyzwania prezentowane są w postaci materiału wzrokowego i słuchowego, a ponadto wykorzystują naturalną potrzebę ruchu i zabawy. Dzieciaki uczą się obupółkulowo, łącząc wiedzę z ruchem, emocjami, kolorem i muzyką. W dniu dzisiejszym na zajęciach towarzyszyły nam pluszaki! 😊 Jak widać nauka języka może dawać ogromną frajdę, i nawet „skomplikowane” obliczenia matematyczne stają się okazją do utrwalania słownictwa z języka angielskiego. Uczymy się zgodnie z zasadą „English is fun 😊” (Angielski jest zabawą). I do tej zabawy zachęcam wszystkich uczniów. Przy okazji przypominam pierwszoklasistom o dopiero co rozpoczętym konkursie na kartkę świąteczną, do udziału w którym zapraszam wraz z panią Jagodą Chmielewską.

>>FOTO W GALERII<<


[S. Jędrach]

Klasa 1c konkurs

W minionym miesiącu uczniowie klasy 1c stanęli przed nie lada wyzwaniem, którym było wymyślenie imienia dla klasowego szopa. Propozycje uczniów okazały się bardzo ciekawe, a dodatkowo prace plastyczne przedstawiające szopa wyjątkowo przepiękne 😉. Trudno było więc zdecydować się na imię, które najbardziej pasowałoby dla naszego szopa. Tym bardziej, że w konkursie wzięli udział prawie wszyscy reprezentanci klasy. W związku z tak poważnym dylematem nie pozostało mi nic innego jak wylosować zwycięskie imię. I tak oto nasza „maskotka” to teraz CHARLIE. Autorem wylosowanego imienia został Karol Wójcik, który jako zwycięzca otrzymał ocenę celującą. Pozostali zaś uczestnicy konkursu dostali oceny bardzo dobre. Ogromnie cieszy mnie tak wielkie zainteresowanie dzieciaków udziałem w naszym pierwszym konkursie z języka angielskiego. Kochani, doceniam wasze zaangażowani i pomysłowość.😊 Dziękując wam za wkład pracy zachęcam do udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem ogłosimy. Pamiętajcie, że nauka języka to wspaniała przygoda i super zabawa.

>>FOTO W GALERII<<


[S. Jędrach]

Wojewódzki konkurs z matematyki

W dniu 8 listopada 2017r uczniowie klas 7 zmagali się z zadaniami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. mamy nadzieję, że wysiłek umysłowy naszych uczniów przełoży się na ich sukces. trzymamy kciuki!!!

>>FOTO W GALERII<<


[A. Fiuk]

Rycerka Górna

W dniach 05-06 X 2017 klasa 2b była na wycieczce w Rycerce Górnej. W dniu przyjazdu uczniowie uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez pana Pawła Klemczaka na temat ratownictwa górskiego. A wieczorem kibicowaliśmy naszej reprezentacji w piłce nożnej. Jacy kibice – taki wynik. 6-1 dla naszych. Super!!! W kolejnym dniu spacer, na który to nie wszyscy mieli siły. No ale cóż – należało także powdychać świeżego powietrza. Dobre nastroje uczniom dopisywały. Nawet pogoda deszczowa nie wpłynęła na ich nastroje. A teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejny wyjazd.


[A. Fiuk]

SUKCES ”BABCINEJ KUCHNI”

Międzynarodowy projekt, w którym brali udział nasi uczniowie, otrzymał Złotą Nagrodę!
W styczniu 2016 roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołami partnerskimi koordynatorem projektu panią Ritu Khuran a z PRT St.Mark’s Sr.Sec.Public School, Janakpuri w Indiach. Wraz z uczniami z Europy i Azji realizowaliśmy projekt: 'Grandma’s Kitchen - Our Recipe Book' (Babcina Kuchnia – nasza książka z przepisami). W lutym uczniowie zostali przypisani do roboczej grupy na Facebooku, gdzie mogli swobodnie komunikować się z innymi uczestnikami projektu z całego świata. Najpierw przedstawili się, pisząc kilka zdań o sobie, następnie dodawali przepisy tradycyjnych potraw jadanych w ich domach. Dołączali zdjęcia i filmiki samodzielnie przygotowywanych przez siebie posiłków z komentarzem i opisem ich wykonania. Projekt umożliwił uczestnikom zapoznanie się z tradycyjną kuchnią i przepisami kulinarnymi w różnych krajach europejskich i azjatyckich. W ciągu kilku miesięcy grupa na Facebooku powiększyła się do 400 członków. W realizacji projektu wzięło udział 31 szkół z Azji i Europy: Bangladesz, Bułgaria, Kambodża, Chorwacja, Cypr, Dania, Francja, Węgry, Indie, Indonezja, Włochy, Litwa, Malezja, Filipiny, Rumunia, Słowenia, Hiszpania, Kuwejt, Irlandia i trzy szkoły z Polski.
Efektem tych wspólnych działań i udziału w projekcie jest e-książka zawierająca przepisy z różnych stron świata, w której znalazły się oczywiście również zdjęcia oraz przepisy przygotowane przez uczennice naszej szkoły.
Co roku organizacja ASEF wyłania najlepsze projekty w ramach współpracy szkół. Nasz projekt 'Grandma’s Kitchen-Our Recipe Book' został zakwalifikowany do finału 6 najlepszych projektów międzynarodowych w ramach współpracy szkół fundacji Azja-Europa, a we wrześniu podczas XIII Międzynarodowej Konferencji w Szwajcarii (13th ASEF ClassNet Conference in Switzerland) wyłoniono zwycięzców i nasz wspólny projekt zdobył „Złotą Nagrodę”. Obecnie kontynuujemy współpracę w podobnym projekcie, który jest II edycją „Babcinej kuchni”. Projekt nosi nazwę 'Grandma’s Kitchen - A Global Recipe Book'.
Poniżej list od koordynatorki projektu, która reprezentowała nas w Szwajcarii i odbierała nagrodę.
Dear Friends,
Greetings !!!

Our project - 'Grandma's Kitchen - Our Recipe Book' has been awarded the Gold Award 2016 at the ASEF ClassNet Conference in Switzerland.
This project has been a success and won the award only with the immense cooperation of you all. It would have been impossible without the support of each and every member.
Love and regards to all the members associated with our project. We are eagerly looking forward for the new ventures and a brand new journey together. Hope to extend the ASEF family even more. 


Our  heartfelt thanks to the ASEF organisers, for all the support.

Warm Regards,
Inderpreet  Ahluwalia, Ritu Khurana
Project Coordinators
St. Mark's Sr. Sec. Public School
Janakpuri, New Delhi
źródło zdjęcia:
http://www.asef.org/projects/themes/education/4119-13th-asef-classroom-network-conference-asefclassnet13-


[A. Pacyno]

Pamiętamy o naszych przodkach

W dniu 27 listopada uczniowie wraz z nauczycielem w ramach projektu edukacyjnego "Pamiętamy o naszych przodkach" poszli sprzątać Pomnik Powstańców Śląskich znajdujący się parku Pod Lipami. Teren obok uczniowie zagrabili, pozamiatali płytki i kostkę brukową. Suche liście i stare wypalone znicze zostały zebrane. Był to kolejny rok realizacji projektu.


[Marcin]

Krajowa Odznaka Jakości eTwinning

Mamy dobre informacje: otrzymaliśmy Odznakę Jakości za zeszłoroczny projekt eTwinning!
Tytuł projektu: Legends from my Hometown czyli Legendy z mojego regionu/miasta.
Każda szkoła tłumaczyła swoją legendę na język angielski, a potem inna szkoła miała ją zilustrować dowolną techniką i w dowolny sposób. W projekcie brały udział Marta Kucharska, Gabrysia Palasz i Madzia Grzela z obecnej 2a. W naszej szkole towarzyszyła nam również pani mgr Elżbieta Trawińska, z którą wolontariusze czytali legendy w przedszkolach i SP 51, a potem dzieci rysowały ilustracje do przeczytanej legendy. Zbierałyśmy te prace, a potem w czasie dnia regionalnego w naszej szkole zrobiłyśmy wystawę wybranych prac, a wolontariusze czytali legendy śląskie dla wybranych klas i przeprowadzili konkurs.

>>FOTO W GALERII<<


[K. Nowakowska]

„Ty, która uwierzyłaś”

Dnia 9 stycznia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury o godzinie 16.30, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, wystawili przedstawienie pt.
„Ty, która uwierzyłaś”.
Gościliśmy na naszym przedstawieniu dyrekcję naszej szkoły,
członków Związku Górnośląskiego,
Pana Jerzego Forajtera – wiceprzewodniczącego Rady Miasta Katowice, mieszkańców Giszowca, nasze rodziny.
Cieszymy się, iż tak licznie zgromadzeni, wspólnie z nami,
zechcieli spędzić ten czas.
Na przedstawieniu nie zabrakło wzruszających momentów,
chwil refleksji i zadumy.
Teksty, przeplatały się z tańcami i śpiewem.
Nasze przedstawienie było transmitowane live na Facebooku.
Dziękujemy serdecznie uczniom za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie, rodzicom za pomoc
Dziękujemy również za miłe słowa i Wasze komentarze
Było nam bardzo miło


>>FOTO W GALERII<<


[E. Trawińska]

MATERIAŁY OBCE ZNAJDUJĄCE SIĘ W NINIEJSZYM SERWISIE SĄ PREZENTOWANE WYŁĄCZNIE W CELACH INFORMACYJNYCH.
JEŚLI KTOKOLWIEK UWAŻA, ŻE ICH PREZENTACJA MOGŁABY NARUSZAĆ PRAWA OSÓB TRZECICH OBOWIĄZANY JEST
NIEZWŁOCZNIE POINFORMOWAĆ O TYM ZARZĄDZAJĄCEGO NINIEJSZYMI STRONAMI W CELU EWENTUALNEGO USUNIĘCIA TAKICH MATERIAłÓW.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone