STRONA GŁÓWNA    pliki cookie    O SZKOLE    KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 54
DLA UCZNIÓW
DLA RODZICÓW
WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ
DOWNLOAD
Współpraca z zagranicą

W roku 2017 kontynuujemy projekt współpracy zagranicznej ASEF ze szkołami azjatyckimi i europejskimi. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.

Karta projektu


[ A. Pacyno ]

SUKCES ”BABCINEJ KUCHNI”

Międzynarodowy projekt, w którym brali udział nasi uczniowie, otrzymał Złotą Nagrodę!
W styczniu 2016 roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołami partnerskimi koordynatorem projektu panią Ritu Khuran a z PRT St.Mark’s Sr.Sec.Public School, Janakpuri w Indiach. Wraz z uczniami z Europy i Azji realizowaliśmy projekt: 'Grandma’s Kitchen - Our Recipe Book' (Babcina Kuchnia – nasza książka z przepisami). W lutym uczniowie zostali przypisani do roboczej grupy na Facebooku, gdzie mogli swobodnie komunikować się z innymi uczestnikami projektu z całego świata. Najpierw przedstawili się, pisząc kilka zdań o sobie, następnie dodawali przepisy tradycyjnych potraw jadanych w ich domach. Dołączali zdjęcia i filmiki samodzielnie przygotowywanych przez siebie posiłków z komentarzem i opisem ich wykonania. Projekt umożliwił uczestnikom zapoznanie się z tradycyjną kuchnią i przepisami kulinarnymi w różnych krajach europejskich i azjatyckich. W ciągu kilku miesięcy grupa na Facebooku powiększyła się do 400 członków. W realizacji projektu wzięło udział 31 szkół z Azji i Europy: Bangladesz, Bułgaria, Kambodża, Chorwacja, Cypr, Dania, Francja, Węgry, Indie, Indonezja, Włochy, Litwa, Malezja, Filipiny, Rumunia, Słowenia, Hiszpania, Kuwejt, Irlandia i trzy szkoły z Polski.
Efektem tych wspólnych działań i udziału w projekcie jest e-książka zawierająca przepisy z różnych stron świata, w której znalazły się oczywiście również zdjęcia oraz przepisy przygotowane przez uczennice naszej szkoły.
Co roku organizacja ASEF wyłania najlepsze projekty w ramach współpracy szkół. Nasz projekt 'Grandma’s Kitchen-Our Recipe Book' został zakwalifikowany do finału 6 najlepszych projektów międzynarodowych w ramach współpracy szkół fundacji Azja-Europa, a we wrześniu podczas XIII Międzynarodowej Konferencji w Szwajcarii (13th ASEF ClassNet Conference in Switzerland) wyłoniono zwycięzców i nasz wspólny projekt zdobył „Złotą Nagrodę”. Obecnie kontynuujemy współpracę w podobnym projekcie, który jest II edycją „Babcinej kuchni”. Projekt nosi nazwę 'Grandma’s Kitchen - A Global Recipe Book'.
Poniżej list od koordynatorki projektu, która reprezentowała nas w Szwajcarii i odbierała nagrodę.
Dear Friends,
Greetings !!!

Our project - 'Grandma's Kitchen - Our Recipe Book' has been awarded the Gold Award 2016 at the ASEF ClassNet Conference in Switzerland.
This project has been a success and won the award only with the immense cooperation of you all. It would have been impossible without the support of each and every member.
Love and regards to all the members associated with our project. We are eagerly looking forward for the new ventures and a brand new journey together. Hope to extend the ASEF family even more. 


Our  heartfelt thanks to the ASEF organisers, for all the support.

Warm Regards,
Inderpreet  Ahluwalia, Ritu Khurana
Project Coordinators
St. Mark's Sr. Sec. Public School
Janakpuri, New Delhi
źródło zdjęcia:
http://www.asef.org/projects/themes/education/4119-13th-asef-classroom-network-conference-asefclassnet13-


[A. Pacyno]

MATERIAŁY OBCE ZNAJDUJĄCE SIĘ W NINIEJSZYM SERWISIE SĄ PREZENTOWANE WYŁĄCZNIE W CELACH INFORMACYJNYCH.
JEŚLI KTOKOLWIEK UWAŻA, ŻE ICH PREZENTACJA MOGŁABY NARUSZAĆ PRAWA OSÓB TRZECICH OBOWIĄZANY JEST
NIEZWŁOCZNIE POINFORMOWAĆ O TYM ZARZĄDZAJĄCEGO NINIEJSZYMI STRONAMI W CELU EWENTUALNEGO USUNIĘCIA TAKICH MATERIAłÓW.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone